Adwokat w Niemczech posługujący się językiem polskim

Polacy, którzy przebywają na terenie Niemiec, nie zawsze potrafią porozumieć się tam w języku obcym. Często wystarczy im podstawowa znajomość słówek niemieckich, aby wykonywać codzienną pracę, a w niektórych przypadkach, nawet pracodawcy nie wymagają znajomości języka obcego podczas zatrudniania. Nawet jeśli ktoś dobrze zna język obcy, to dosyć trudno porozumieć się m.in. z zagranicznymi urzędami czy służbami działającymi w Niemczech. Nic więc dziwnego, że w przypadku jakichkolwiek problemów podczas pobytu na obczyźnie, rodacy szukają polskiego prawnika, który mógłby ich wesprzeć.

Adwokat z Polski przyjmujący w Niemczech

polski adwokat w niemczechNajważniejsze, aby znaleźć kancelarię adwokacką, w której przyjmuje polski adwokat, znający doskonale zarówno polskie prawa, jak i niemieckie, a także wszelkie prawa i obowiązki spoczywające na obcokrajowcach. Bez względu na rodzaj zaistniałego problemu, czy to urzędowego czy wynikającego z prawa karnego, najlepiej, aby zajął się wszystkim specjalista. W wielu sytuacjach wystarczy sama konsultacja, którą przeprowadzi sprawdzony i polecany przez innych polski adwokat w Niemczech. Podczas wstępnej rozmowy prawnik przedstawi kilka rozwiązań problemu oraz pomoże sporządzić niezbędne dokumenty, m.in. wnioski czy apelacje. W nieco bardziej zawiłych sytuacjach, adwokat może także podjąć się reprezentowania klienta przed niemiecką administracją i sądami, czy brać udział w różnego rodzaju mediacjach i rozmowach z pozwanymi czy pozywającymi – w zależności od zaistniałej sytuacji. Z pewnością nie opłaca się działać na własną rękę, nawet posługując się biegle językiem niemieckim, ponieważ mało kto zna dobrze przepisy obowiązujące za granicą, a także słownictwo branżowe, którym posługują się policjanci, adwokaci i sędzia. Wsparcie doświadczonego adwokata może okazać się nieocenione i wręcz niezbędne, aby uniknąć poważnych konsekwencji finansowych czy prawnych – nikt nie chciałby spędzić choćby nocy w areszcie czy niemieckim więzieniu, dlatego warto posiadać namiar na polskiego prawnika już w momencie wyjazdu za granicę.

Kiedy właściwie przyda się pomoc kancelarii adwokackiej? Sytuacji jest naprawdę sporo – od konfliktów z prawem, po problemy z niemieckim pracodawcą, wynikające choćby z mobbingu czy niepłacenia wynagrodzeń pracownikom. Również w przypadku spowodowania wypadku drogowego lub stania się ofiarą kolizji czy błędu lekarskiego, przyda się wsparcie adwokata, który zadba o nasze prawa i wypłatę określonego odszkodowania przez niemieckie instytucje.