Dzieci do końca czwartego tygodnia życia są noworodkami, które przeważnie śpią. Później maluch staje się niemowlakiem, którym pozostaje aż do pierwszych urodzin. Dzieci bardzo szybko rosną, dlatego lepiej kupować im ubrania na bieżąco lub maksymalnie z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Najpopularniejszym modelem ubranka dla niemowlaka są body, które pasują na każdą okazję.

Jak wyglądają body dla niemowlaka?

bawełniane body niemowlęce rozpinane z przoduKompletując wyprawkę dla niemowlaka, każda mama ma na uwadze zakup najważniejszych elementów. Nie ma sensu kupować wielu produktów, bo niemowlak szybko z nich wyrośnie. Na pewno będzie potrzebował ubranek, które będą dopasowane do jego wzrostu i pory roku. Zawsze tańsza jest pod tym względem wyprawka na wiosnę i lato niż jesień i zimę. bo nie trzeba kupować drogich kurtek, kombinezonów i butów. Na pewno, bez względu na porę roku, potrzebne będą bawełniane body niemowlęce rozpinane z przodu, które można założyć na każdą okazję. W sprzedaży dostaniemy klasyczne body jednokolorowe białe, czerwone, niebieskie czy różowe, które łatwo dopasować do płci dziecka. Nieco droższe są body z nadrukami, które dodają dzieciom uroku. Na specjalne okazje, można wybrać body z reniferami, świętym Mikołajem, zajączkiem czy rokiem urodzenia. Rozpinane z przodu body, są bardzo praktyczne i dają łatwy dostęp do pieluszki. Mogą mieć zatrzaski ułożone po jednej stronie lub po środku i w kroku. Maluszek w takim ubranku jest dobrze zabezpieczony przed chłodem, ale też pieluszka jest utrzymywana w odpowiednim ułożeniu. Co najważniejsze, body nie ograniczają ruchów dziecka, więc może się właściwie w nich rozwijać. Co do materiału, to najlepsze są body uszyte z bawełny wysokiej jakości, gdyż taka jest wytrzymała na rozdarcia oraz odporna na wysokie temperatury podczas prania. Body niemowlęce najlepiej jest prać w temperaturze sześćdziesięciu stopni Celsjusza, a następnie wyprasować żelazkiem w celu sterylizacji. Ta przygotowane ubranie jest gotowe do założenia. Body nie są drogie, gdyż możemy je znaleźć już nawet za dziesięć złotych.

Przy wyborze ubranek dla dziecka, najlepiej kierować się przede wszystkim jakością wykonania i bezpieczeństwem. Maluchy mają bardzo delikatną skórę, którą może podrażnić szorstki w dotyku materiał. Polecane są bawełniane lub bambusowe ubranka. Niektóre mamy wybierają używane ubranka, jednak trzeba je dokładnie oglądać przed zakupem, aby nie posiadały widocznych śladów użytkowania. Obecnie nowe body kosztują tak mało, że lepiej kupować je w sklepach odzieżowych.

 

Kategorie: Rodzina