Rozwijanie kreatywności od zawsze było dla mnie bardzo ważne. Od dziecka lubiłam poznawać nowe techniki, dzięki którym można tworzyć niepowtarzalne rzeczy. Jednak przez jakiś czas nie miałam zbytnio okazji, żeby rozwijać swoją pasję do różnorodnych robótek ręcznych. Postanowiłam to w końcu zmienić i nauczyć się czegoś nowego. Zaczęłam więc szukać jakiejś nowej techniki, której nigdy nie miałam okazji spróbować. Chciałam stworzyć coś estetycznego, żeby ozdobić swoje mieszkanie albo jakiś drobiazg, który mogłabym komuś podarować.

Farby przeznaczone do decoupage

farby do decoupage w tubceIstnieje wiele technik, które wydały mi się bardzo ciekawe, jednak chciałam się zdecydować na jedną, aby móc się więcej o niej nauczyć i stworzyć coś oryginalnego. Ostatecznie mój wybór padł na decoupage, ponieważ można dzięki niemu wykonać wiele pięknych rzeczy, a niektóre z nich są również praktyczne. Najpierw chciałam się zdecydować co do tego, jakie rzeczy chcę wykonać, aby znaleźć potrzebne materiały. Pomyślałam, że dobrym pomysłem na początek będzie ozdobienie pudełka na biżuterię. Taka estetyczna szkatułka bardzo by mi się przydała, a dodatkowo stałaby się oryginalną ozdobą. Poza tym chciałam również wykonać kilka kartek urodzinowych, które mogłabym wręczyć swoim bliskim. Zabrałam się więc za kompletowanie materiałów. Oczywiście najbardziej potrzebowałam różnorodnych papierów, jednak sporo różnych materiałów już miałam, ponieważ zostały mi z wcześniejszych projektów. Następnie wybrałam farby do decoupage w tubce. Dzięki nim można tworzyć bardzo wiele ciekawych elementów, które przyciągają wzrok. Zastanawiałam się, czy nie mogę użyć zwykłych farbek, jednak zapoznałam się z różnicami pomiędzy nimi. Przedmioty ozdobione techniką decoupage bardzo niejednokrotnie przydatne, przez co często się ich używa, przestawia, otwiera itd. Przez to szczególną uwagę trzeba zwrócić na ich trwałość. Konieczne jest więc stosowanie takich farbek, które zachowają swój oryginalny wygląd przez długi czas.

Cieszę się, że zdecydowałam się na spróbowanie nowej techniki. Decoupage mi się bardzo spodobał, więc z pewnością wykonam w nim więcej rzeczy. Najbardziej jestem zadowolona z elementów, do których wykorzystuję zakupione przez siebie specjalne farby. Mają one bardzo piękne kolory, dzięki czemu stanowią wspaniałe dopełnienie tworzonych przeze mnie projektów. Mogę je stosować nie tylko na papierze, ale również na drewnie, co jest szczególnie przydatne w przypadku wykonywania ozdobnych pudełek. Są bardzo trwałe i nie blakną z biegiem czasu, co jest bardzo istotną zaletą.

Kategorie: Usługi