Pomysłowości producentów oraz dostępowi do bardzo dobrych materiałów zawdzięczamy fakt, że na rynku budowlanym pojawia się bardzo duża liczba rozwiązań nowatorskich. Daje to możliwość zastępowania tradycyjnych technologii innowacyjnymi, odporniejszymi i dającymi znakomite efekty wizualne technikami. Wśród nich z całą pewnością znajdują się wytwarzane z tworzyw sztucznych, znakomite sufity napinane nazywane również naciąganymi.

Różnorodne modele sufitów naciąganych

napinane sufityJeżeli chcemy wprowadzić do dowolnego lokalu powiew świeżości powinniśmy zwrócić uwagę na napinane sufity dzięki, którym możemy odmienić w szybki sposób każdą aranżację. Jedną z ich mocnych stron jest możliwość dostosowania do każdego stylu pomieszczenia, mogą one również zostać prawdziwą „gwiazdą” dominującą nad innymi elementami wystroju wnętrza. Wynika to wprost z ogromnych możliwości projektowania i późniejszego montażu. Producenci w Polsce mają do dyspozycji materiały sufitowe najwyższej jakości, które są dostarczane przez światowych liderów w tej branży. Chodzi głównie o powłoki sufitowe wykonywane z tkanin satynowych, tkanin poliestrowych oraz PVC. Powstają z nich najróżniejsze modele sufitów, a różnorodność barw powłok pozwala na dostosowanie do każdej aranżacji. Najpopularniejszym modelem wśród klientów jest jednobarwny sufit jednowarstwowy dostosowany raczej do tradycyjnych gustów. Klienci mają możliwość skorzystania z tzw. sufitów spawanych wykonywanych techniką łączenia barwnych powłok. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są sufity z nadrukiem. Na specjalnie przygotowanych do nadruku powłokach można umieścić dowolne zdjęcie z własnej kolekcji lub np. logo firmy. Popularnością wśród odbiorców cieszy się model „gwieździste niebo”, który do złudzenia przypomina nieboskłon. Zawdzięcza swoją urodę nadrukowi, który jest widoczny dopiero po włączeniu licznych światłowodów umieszczonych w powłoce imitujących gwiazdy. Dla najbardziej wymagających klientów przeznaczone są sufity napinane o bardzo bogatych, trójwymiarowych formach. Są one wykonywane z perforowanych powłok umieszczanych warstwowo. Producenci gwarantują wykonanie najbardziej śmiałych projektów.

Sufit napinany nie może się obejść bez specjalistycznego oświetlenia ledowego lub światłowodowego. Producenci sufitów są w stanie tak efektownie połączyć powłoki sufitowe z oświetleniem, że otrzymany efekt wprost powali z nóg. Aby zapoznać się z możliwościami jakie daje ta technologia należy wejść na strony internetowe dobrych producentów gdzie opisane są wszystkie detale.