Budując nowy dom czy projektując każdy inny budynek, który ma spełniać nie tylko użytkowe, ale także zdobnicze funkcje, często architekci podpowiadają aby zastosować balustrady. Wtedy dom nabiera szyku i elegancji. Ponadto balustrady zazwyczaj są trwałe i długo cieszą oko właściciela. Dlatego estetyka tego typu rozwiązań często jest kluczowa w przypadku ekskluzywnych jak i przepełnionych prostotą konstrukcji.

Stal nierdzewna wykorzystana w budownictwie

nierdzewne balustrady stalowe z małopolskiegoWspomniane wyżej walory balustrad ,trzeba stwierdzić, iż estetyka ich jest niezmiernie wysoka. Balustrady zamówione u kowala, bądź te, tworzone poprzez gięcie metalu, mogą przybierać tak zaskakujące formy, iż podziw budzą swą, dobraną estetyką i gustem osób, które właśnie takie kształty zaproponowali bądź wcześniej zaprojektowali. Firmy zajmujące się kowalstwem artystycznym w momencie wyboru, kiedy klienci nie są zdecydowani na konkrety projekt, prezentują cały katalog form, które mają zatrzymać dech w piersiach. Często te katalogi właśnie, pogłębiają zdumienie i niezdecydowanie klientów. Taki odruch powodują nierdzewne balustrady stalowe z małopolskiego. Ich kunszt wykracza poza wyobrażenia klientów. Wybór nie jest prosty, zwłaszcza, iż balustrada ma współgrać estetycznie i być dostosowana do stylu budowanego budynku. Wręcz śmiesznie oceniane są stylowe ,powyginane, z elementami kwiatów balustrady w domach w stylu pudełkowym o prostym dachu i konstrukcją przypominające bloki mieszkalne z lat siedemdziesiątych XX wieku. W tych blokach także stosowano balustrady , głownie balkonowe, które były proste, miały kształt prętów lub szczebli metalowych ułożonych tak, iż linie wertykalne przecinały się z horyzontalnymi. Prostota i funkcjonalność to zresztą niezwykle charakterystyczny styl budownictwa poprzedniej epoki. Obecnie, na przekór lat poprzednich, mieszkańcy domagają się otoczenia, które wzbudza zachwyt i poczucie elegancji, wymagając konstrukcji niepowtarzalnych, balkonowych, tarasowych, wyjściowych umieszczonych wzdłuż schodów zarówno zewnętrznych jak i schodów prowadzących wprost do budynku.

Bramy wejściowe oraz wjazdowe są elementami komponującymi całość i estetykę posesji. Muszą one jednak współgrać ze stylem metaloplastyki zastosowanej w przypadku pozostałych elementów, w konstrukcji których zastosowano nierdzewne balustrady. Elementy kowalstwa artystycznego, tworzonego z materiałów odpornych na rdzę nie wymagają konserwacji i malowania. To jeden z podstawowych walorów tych elementów zdobniczych. Nawet niezmienna kolorystyka metaloplastyki nie zniechęca klientów, bowiem podkreśla jednie walory budynków.

Kategorie: Działka