Innowacyjna kasa fiskalna

Zgodne z prawem, każdy kto prowadzi systematyczną działalność zarobkową, musi założyć firmę. Kolejnym obowiązkiem jest właściwe rozliczanie działalności z uzyskiwanych kosztów i przychodów, co też wiąże się rejestrowaniem sprzedaży na kasie. Jednak nie wszystkie firmy muszą to robić na kasie, ponieważ zależy to od rodzaju i formy prowadzonej działalności. Ustawa o podatku od towarów i usług określa pewne wyjątki od tej reguły.

Jaką kasę musi nabyć zakład fryzjerski?

nowoczesna kasa fiskalna dla fryzjeraPodstawowym obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest rozliczanie swoich kosztów i przychodów, ponieważ na tej podstawie prowadzona jest księgowość. Sprzedaż hurtowa jest prowadzona na fakturach, natomiast detaliczna przez kasę fiskalną. Choć trzeba zaznaczyć, że nie każda firma musi posiadać kasę, ponieważ trzeba spełniać określone wymagania. Na pewno sprzedaży na kasie fiskalnej nie musi rejestrować firma, która prowadzi wyłącznie działalność internetową, a jako formę zapłaty przyjmuje wyłącznie przelewy bankowego. Drugim wyjątkiem są przedsiębiorstwa, których roczne dochody nie przekraczają dwudziestu tysięcy złotych. Pozostałe firmy z branży handlowej lub usługowej, które prowadzą swoją działalność na rzecz klientów indywidualnych, muszą posiadac urządzenie fiskalne. Od kilku lat na rynku można dostać nowy model urządzeń fiskalnych, które posiadają wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas w celu przesyłania dobowych raportów fiskalnych. Są to kasy lub drukarki fiskalne online, które muszą posiadać tylko określone rodzaje firm. Nowoczesna kasa fiskalna dla fryzjera, warsztatu samochodowego, kancelarii adwokackiej czy lekarza musi być online. Przeważnie zmiana kasy następuje z nowym okresem rozliczeniowym, czyli najczęściej od nowego roku, ale może to nastąpić także z początkiem nowego miesiąca. Kasy online są dostępne w wersji stacjonarnej, czyli wymagającej stałego podłączenia do źródła zasilania oraz mobilnej z wbudowanym akumulatorem, dzięki któremu może ona pracować wiele godzin poza siedzibą firmy.

Wybór kasy fiskalnej powinien być dostosowany do rodzaju i sposobu prowadzania działalności. W salonach kosmetycznych, zakładach fryzjerskich czy restauracjach, najlepiej się sprawdzają mobilne urządzenia, z którymi można się dowolnie przemieszczać. Kasa online jedyne czego wymaga, to stałego dostępu do sieci internetowej i systematycznego ładowania akumulatorów. Wiele modeli może służyć jak terminal, gdyż mają wgrane specjalne oprogramowanie. Taka kasa jest wręcz samowystarczalna.