Nie wybieraj dekoracji pokoju weselnego ciemnymi odcieniami kwiatów. Nie będą piękne. Najlepsze odcienie kwiatów weselnych – jasne, kremowe. To jedne z wielu zasad zdobienia Sali weselnych. Tak, to prawda, że jest to dzień uroczystości, a więc musi odznaczać się wyniosłymi i eleganckimi kolorami. O tym, na co zwracać uwagę, jeśli samodzielnie dekorujemy salę weselną w dzisiejszym artykule.

Na co uważać podczas dekorowania sali weselnej?

wesele – sala w pomorskimJeśli pragniemy by sala weselna obfitowała w świeże kwiaty, należy upewnić się, że kwiaty nie kurczą się podczas dekorowania. W takim przypadku salę należy udekorować tuż przed uroczystością. I tu się zaczyna problem, bo w dzień ślub raczej nie będziemy zdobić Sali weselnej, ale mogą zrobić to inne, wyznaczone osoby. Kompozycje kwiatowe muszą być powyżej wzrostu człowieka. Lub do dwudziestu pięciu centymetrów nad podłogą. W przeciwnym razie kwiaty będą gościom bardzo przeszkadzały na Sali weselnej. Kwiaty powinny zasadniczo być bezwonne lub mieć minimalny, niezwykły zapach. W przeciwnym razie kogoś może rozboleć głowa! Można użyć kwiatów, aby udekorować ściany pokoju weselnego, zrobić piękne łuki lub ozdobić kolumny w sali, jeśli takie istnieją. Ponadto postawmy wazony z kwiatami obrusie, dobrze, aby widniały również na zasłonach. Mimo wszystko lepiej jest użyć sztucznych kwiatów do dekoracji sali weselnej. Dekorując salę weselną nie powinno się wybierać wielu odcieni. W przeciwnym razie nie będzie ładnie wyglądać. Najlepiej ograniczyć kwiat do dwóch lub trzech odcieni. Najciekawszym elementem sali weselnej są balony wypełnione helem. Unoszą się w powietrzu, tworząc atmosferę. Można utworzyć piękne kule z balonów, tworzyć bukiety, różne kształty i napisy. Wszystko to będzie bardzo imponujące jeśli zorganizujemy w ten sposób wesele – sala w pomorskim będzie idealna! Ciekawą opcją są dwa połączone ze sobą serca balonów lub pierścienie. Balony można przymocować do sufitu. A jeśli są wypełnione helem, po prostu je wypuść. I same utrzymają się pod sufitem. Łuki wykonane z balonów są bardzo ładne. Taki łuk można zainstalować za miejscem pary młodej. Na koniec warto wspomnieć o tekstyliach zdobiących sale weselne. Zwykle zdobią one ściany, krzesła, stoły i sufity sal weselnych. Najczęściej stosowany jest do tego celu tiul.

Ozdobami mogą się okazać również pięknie złożone serwetki. Im bardziej interesujące wzory, tym przyjemniejszy będzie stół weselny. Obrus ​​można również ozdobić na przykład wstążkami lub kompozycjami kwiatowymi. Zastawa stołowa na stole weselnym powinna być taka sama, w przeciwnym razie stół, bez względu na to, jaką dekoracją został ozdobiony, nie wygląda ładnie.