Używanie stymulatora ukorzeniającego do rozmnażania sadzonek zwiększa szansę na to, że nowa roślina będzie się dobrze rozwijać. To niezawodny i niedrogi sposób na rozmnażanie ulubionych roślin i najlepszy sposób na wyhodowanie nowych, trudnych do rozmnażania kwiatów ozdobnych. Prawidłowe stosowanie hormonu powoduje, że sadzonki szybko rozwijają korzenie i są bardziej wytrzymałe niż sadzonki, które nie otrzymują stymulatora wzrostu.

Warunki rozmnażania roślin przy użyciu stymulatora

nowoczesne stymulatory wzrostu roślin ozdobnychWiększość właścicieli domów używa stymulatora go głównie na roślinach ozdobnych. Środek jest dostępny w sklepach ogrodniczych i na internetowych stronach. Nowoczesne stymulatory wzrostu roślin ozdobnych działają na różne sadzonki, w tym na nowe odrosty, zdrewniałe łodygi, liście i korzenie, zwiększając szanse na ich rozwój. Aby użyć ten środek, najpierw trzeba usunąć świeże, zdrowe odnóżki z rośliny rodzicielskiej za pomocą czystego noża. Używamy tylko sadzonek z silnych i zdrowych roślin i upewniamy się, że wierzchołek wzrostu ma odpowiednią długość. Cięcie należy wykonać w pobliżu odrostu na łodydze. Wylewamy trochę stymulatora do pojemnika i zanurzamy w nim łodygi ciętych roślin. Jak hormon przylegnie do rośliny, wówczas sadzimy sadzonkę do doniczki. Ubijamy glebę wokół sadzonki, aby usunąć wszelkie kieszenie powietrzne. Podlewaj lekko i utrzymuj roślinę w cieplej temperaturze. Większość roślin lepiej się zakorzenia, jeśli są chronione przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Stymulatory można stosować również dolistnie. W tym też celu nakładamy hormon ukorzeniający na część liścia znajdującą się najbliżej środka rośliny i przykrywamy ją mieszanką dobrej ziemi. Trzymamy wszystkie ukorzeniające się rośliny z dala od bezpośredniego słońca, dopóki nie rozwiną solidnego systemu korzeniowego. Utrzymujemy podłoże wilgotne, ale nie mokre. Sadzonki korzeni najlepiej pobierać jesienią, aby dać roślinie całą zimę na wytworzenie nowej rośliny do wiosny. Dzięki stymulatorowi wzrostu istnieje szansa na lepszy rozwój rośliny, która w późniejszym czasie będzie zdobić ogród.

Stymulatory wzrostu używane są zarówno przez profesjonalistów w tym przedsiębiorców firm ogrodniczych oraz architektów krajobrazu. Są także przydatne dla tych, którzy amatorsko zajmują się ogrodnictwem. Chcąc z pasją rozwijać swój ogród lub posiadać większą ilość roślin doniczkowych, warto posiąść wiedzę na temat stosowania stymulatorów roślin. Należy to wszystko robić delikatnie i z głową, gdyż rośliny ozdobne są roślinami wrażliwymi.

Kategorie: Rolnictwo