Koszt zabiegów w komorze hiperbarycznej

Na forach internetowych, portalach społecznościowych, czy też w telewizji i gazetach coraz częściej możemy uzyskiwać informacje na temat leczenia w komorze hiperbarycznej. Ta, choć całkiem niedawno pojawiła się w Polsce, bardzo szybko zyskała popularność. Obecnie w całym kraju istnieje kilkanaście ośrodków, w  których możemy skorzystać z tego typu zabiegów. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie ludzi tą metodą terapeutyczną rośnie. Warto jest więc poczytać o komorach hiperbarycznych nieco więcej.

Ile kosztują zbiegi w profesjonalnej komorze hiperbarycznej?

komora hiperbaryczna w warszawie - cenaKomory hiperbaryczne są jedną z metod stosowanych w leczeniu coraz większej liczby schorzeń. Każdego miesiąca spływają z całego świata kolejne naukowe doniesienia, które mówią, w jakich jeszcze dolegliwościach zabieg ten może się sprawdzić. Okazuje się, że jest wiele schorzeń, w których sprawdzi się ta terapia. Jednym z popularniejszych miejsc jest komora hiperbaryczna w Warszawie – cena za jeden zabieg uzależniona jest od warunków, w jakich indywidualny pacjent będzie poddawany terapii. Zazwyczaj zaczyna się od stu pięćdziesięciu złotych, ale ośrodek w Warszawie częściowo refunduje zabiegi. Jeśli chodzi o samą komorę to wykorzystuje ona leczenie tlenem o wysokim stężeniu. Dzięki tlenoterapii pod zwiększonym ciśnieniem większa ilość tego pierwiastka trafia do naszych płuc, a następnie do krwioobiegu, co przynosi wiele korzystnych skutków dla naszego zdrowia. Przede wszystkim tlenoterapia zalecana jest w przypadku zatrucia czadem, ale odkryto również inne zastosowania. Sprawdza się w leczeniu anemii, przy ryzyku odrzucenia przeszczepu, a także przy trudno gojących się ranach, które zazwyczaj występują u cukrzyków. Sprawdza się również w przypadku martwicy tkanek, w nadciśnieniu, czy też miażdżycy. Przynosi również ulgę osobom, które cierpią na nawracające migreny, czy też borykają się z otyłością. Sam tlen stymuluje nasze tkanki do odnowy, regeneracji i namnażania, co ma bardzo pozytywny wpływ.

Ocenia się, że w przypadku stosowania komory hiperbarycznej, gdzie tlen jest dostarczany pod ciśnieniem trzech atmosfer, znacznie więcej trafia tego pierwiastka do naszego organizmu, niż miałoby to miejsce przy tradycyjnym wdychaniu i wydychaniu powietrza. Sam zabieg trwa około godziny, jednak czas jego trwania, a także inne parametry ustalane są przez lekarza po konsultacji z pacjentem oraz indywidualnie dla niego są dobierane. Dzięki temu zabieg zyskuje zdecydowanie większą efektywność i przynosi duże korzyści z sesji.