Polska jest krajem, w którym przeważająca część obywateli deklaruje swoją przynależność do Kościoła katolickiego. Ten stan rzeczy wynika z wielowiekowej tradycji, która miała swój początek w roku 966, gdy władca plemienia Polan Mieszko zdecydował się na przyjęcie chrztu świętego z rąk czeskich, a co za tym idzie, włączenie swych ziem i poddanych w obszar wpływów Kościoła rzymskiego.

Ciekawe książki księdza Pelanowskiego

książki pelanowskiego o BoguDecyzja Mieszka sprzed setek lat wpływa na dzisiejszy kształt naszej państwowości. Przez wieki Kościół katolicki odgrywał bardzo dużą rolę w naszej historii. To dzięki niemu powstawały szkoły i szpitale, upowszechniła się umiejętność czytania, a kolejni władcy Polski zyskiwali oddanych i roztropnych doradców w osobach wyższych duchownych. Księża pełnili też swoją posługę duchowną i patriotyczną w najtrudniejszych czasach, gdy nasz kraj nie był wolny, znajdował się pod zaborami lub okupacją wrogich państw. Obecnie wielu naszych rodaków znajduje pocieszenie i inspirację w słowach kierowanych do nich z ambony i poprzez inne środki masowego przekazu. Na szczególną uwagę zasługują tu książki Pelanowskiego o Bogu. Ksiądz Augustyn Pelanowski to polski zakonnik i autor wielu wybitnych dzieł teologicznych. Przede wszystkim jednak kieruje swoje książki do wiernych, osób, które potrzebują pomocy, gubią się w świecie, tracą swoją duchowość, lub wręcz przeciwnie, chciałyby ją pogłębić. Każdy, kto w jakiś sposób chciałby przybliżyć się do Boga, powinien zapoznać się z książkami autorstwa księdza Pelanowskiego. Możemy je zamówić w internecie, na jednej z wielu stron internetowych, lub też w katolickich księgarniach. Są one prowadzone przez księży i zakonników, należy więc ich szukać w pobliżu kościołów, klasztorów i innych placówek, którymi opiekują się duchowni. Książki księdza Pelanowskiego to wspaniała lektura, która ubogaci nasze życie duchowe i skłoni do głębszej refleksji. Mogą po nie sięgać zarówno młodzi ludzie, jak i ich rodzice czy dziadkowie. Czas spędzony na ich lekturze z pewnością nie będzie stracony, i przyniesie nam dobre owoce duchowe.

Czytanie książek to wspaniała forma spędzania wolnego czasu. Często jednak nie możemy znaleźć wśród tysięcy propozycji wydawniczych lektury dla siebie. Szukamy czegoś, co skłoni nas do refleksji, pozwoli rozwinąć życie duchowe i nawiązać relacje z Bogiem. Książki księdza Augustyna Pelanowskiego są interesującą propozycją dla wszystkich czytelników, którzy oczekują od książki więcej, niż tylko prostej rozrywki, a także dla wszystkich katolików.

 

Kategorie: Rodzina