Nowoczesne rozwiązania w moim zakładzie

Długo prowadziłem hulaszczy tryb życia. W tygodniu dużo pracowałem, nawet po kilkanaście godzin dziennie, a w weekendy, żeby odreagować, całe noce spędzałem w klubach w większym mieście. Co tydzień piłem duże ilości alkoholu i poznawałem nowe kobiety, z którymi często nie kończyło się tylko na tańcu. Jako lakiernik nieźle zarabiałem i mogłem sobie pozwolić na takie cało weekendowe szaleństwa. Moje życie odmieniło się o 180 stopni, kiedy pewnego dnia obudziłem się na szpitalnym łóżku.

Profesjonalny separator cieczy

nowoczesny separator cieczyWyszedłem jak zwykle na imprezę, chciałem postawić drinka kobiecie, siedzącej przy barze. Kiedy z nią rozmawiałem, poczułem uderzenie w głowę i odzyskałem przytomność dopiero w szpitalu. Pani lekarz, która się mną zajmowała, wyjaśniła mi, że barman wzywając pogotowie, powiedział, że zostałem uderzony butelką piwa w głowę i straciłem przytomność. Moje obrażenia nie były poważne, miałem tylko rozciętą skórę na głowie, jednak musiałem zostać parę dni na oddziale, pod obserwacją, ze względu na utratę przytomności. W tym czasie lepiej poznałem Magdę, lekarkę która się mną zajmowała. Widziałem, że najwyraźniej wpadłem jej w oko i muszę przyznać, że też mi się podobała, była zupełnie inna, niż kobiety, które znałem. Pod jej wpływem zmieniłem się, zrezygnowałem z imprez, na rzecz romantycznych kolacji i aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Przyznaję, że Magda weszła mi trochę na ambicję, mówiła, że jestem inteligentnym facetem i mógłbym osiągnąć dużo więcej w życiu. Postanowiłem więc otworzyć własny biznes, żeby sprawdzić, czy ma rację. Zdecydowałem się na warsztat lakierniczy, bo na tym znam się najlepiej. Maiłem trochę oszczędności, na szczęście nie wszystko przehulałem, więc mogłem sobie pozwolić na zakup profesjonalnego sprzętu. Najważniejszym zakupem, był nowoczesny separator cieczy. W czasie malowania natryskowego, działa sprężarka powietrza, która produkuje kondensat. Jest to mieszanina wody z olejem oraz innymi zanieczyszczeniami. Za wylewanie takiego odpadu do kanalizacji grożą przedsiębiorcom wysokie kary finansowe. Korzystanie z usług firm utylizacyjnych, też nie należy do najtańszych.

Zakup separatora to najlepsza opcja. Zanieczyszczenia osadzają się na filtrze, a woda skrapla się i jest odprowadzana do oddzielnego zbiornika. Tak oczyszczony kondensat można bezpiecznie wylać do kanalizacji. Używanie separatora pozwala oszczędzić pieniądze, po zakupie urządzenia jedynym wydatkiem jest wymiana filtrów. Z separatorem cieczy nie muszę się bać kontroli Sanepidu, czy innych służb.