Ozdobne naklejki pomagają odróżnić przetwory

Późna wiosna, lato i wczesna jesień to prawdziwy raj dla miłośników świeżych warzyw i owoców. Są one wówczas łatwo dostępne w dużych ilościach, możemy kupić je w sklepach spożywczych, na bazarkach, a nawet sami wyhodować w ogródku. Jeśli lubimy letnie smaki i chcielibyśmy cieszyć się nimi przez cały rok, możemy zamknąć w słoiku nasze ulubione warzywa i owoce, tworząc soki, dżemy, kompoty czy musy.

Naklejki na słoiki do przetworów

ozdobne naklejki na słoiki z przetworamiJeszcze kilkadziesiąt lat temu nadejście wczesnej jesieni zwiastowało niemal w każdym polskim domu rozpoczęcie przygotowań do wykonywania zimowych przetworów. Obecnie wciąż kultywuje się tę tradycję, mimo że większość dżemów czy konfitur możemy kupić w sklepie. Jednak te przygotowane własnoręcznie mają wyjątkowy smak, którego nie da się z niczym porównać. Należy więc kupić odpowiednią ilość owoców, warzyw, cukru i przypraw, a także słoików oraz nakrętek. Jednak jak poradzić sobie z ich opisywaniem? Musimy przecież w jakiś sposób rozróżnić, gdzie znajduje się dżem malinowy, a gdzie porzeczkowy lub truskawkowy. Pomocne będą tu ozdobne naklejki na słoiki z przetworami. Dzięki nim bez problemu rozpoznamy rodzaj dżemu lub kompotu, który znajduje się w środku, możemy też określić rok, w którym został on wykonany. Takie naklejki możemy kupić w wielu miejscach: w sklepach z artykułami przemysłowymi i asortymentem AGD, papierniczych, a także zamówić za pośrednictwem internetu. Ozdobne naklejki poza funkcją informacyjną pełnią też inną rolę: sprawiają, że nasze przetwory w słoikach prezentują się elegancko i smakowicie. Jeśli chcemy sprezentować komuś słoiczek własnoręcznie wykonanej konfitury, możemy umieścić na naklejce miłe życzenia lub dedykację. Ważne jest, by nanosić informacyjne napisy na bieżąco przy wypełnianiu słoików, by nie mieć problemu z odróżnianiem zawartości. Gdy ustawimy przetwory na półce w spiżarni, naklejki dobrze jest umieszczać z przodu, by od razu odróżnić, co gdzie się znajduje. Takie nalepki z pewnością doceni każda gospodyni, której specjalnością są przetwory na zimę. Znacznie ułatwiają one pracę przy owocach i warzywach, które czasami trudno odróżnić, gdy są przetworzone.

Każdy z nas ma swoje ulubione letnie smaki. Lubimy zajadać się słodkimi truskawkami, czereśniami i kwaskowymi porzeczkami, chętnie kupujemy arbuzy i borówki, a pomidory i papryka osiągają pełnię smaku właśnie w letnich miesiącach. Jeśli pragniemy cieszyć się nimi przez cały rok i zamknąć je w słoikach, warto użyć specjalnych ozdobnych naklejek do ich opisywania. Dzięki temu łatwo odnajdziemy dżem lub sok, na który mamy apetyt