Zazwyczaj kosiarki autonomiczne wykorzystują prosty system mapowania. Użytkownik wyznacza przewód ograniczający ułożony na krawędzi obszaru, który chce się ciąć, który można również przedłużyć, aby zakrywał przeszkody na środku trawnika. Gdy robot wykryje, że zmierza w kierunku drutu, zmienia kurs w losowym kierunku, aby go ominąć, upewniając się również, że nie pozostawia nieestetycznych śladów na trawniku przez powtarzające się skrzyżowania.

Kosiarki roboty są coraz bardziej zaawansowane

ogrodowa kosiarka robotBardziej zaawansowane wersje mają czujniki laserowe lub radarowe 360 ​​stopni do wykrywania przeszkód na drodze lub nadchodzących zagrożeń. Chociaż prawie żadna konstrukcja kosiarki robota nie jest na tyle duża, aby zaszkodzić osobie lub zwierzęciu, na które wpadnie (nie dopuszczając łagodnego siniaka, gdy zdezorientowana maszyna delikatnie uderza o kostki), ten system (plus zintegrowana funkcja automatycznego wyłączania i alarmu, jeśli ogrodowa kosiarka robot uderzy w coś) czyni te maszyny bezpieczniejszymi. Nawet tańsze konstrukcje mają czujnik zderzenia w przednim zderzaku, który odwraca je, jeśli coś uderzy. Większość kosiarek ma system losowego koszenia. będą jechać w linii prostej, dopóki czegoś nie uderzą, a następnie zawrócą i odbędą w innym kierunku, ostatecznie obejmując cały trawnik, zanim wrócą do stacji ładującej, gdy ich baterie wyczerpią się. Kosiarki roboty będą kosić w sposób ciągły, aby trawnik spadł na odpowiednią długość, więc zwykle nie koszą całego trawnika za jednym razem. Niektóre modele mają bardziej zaplanowane systemy, zawierające systemy losowego marszu w bardziej zaplanowanym układzie koszenia siatki, który pozostawia trawnik równo wyłożony, jednocześnie umożliwiając kosiarce pokonywanie wszystkich przeszkód i osiąganie wszystkich narożników obszaru mowy. Niektóre są nawet wyposażone w systemy GPS, których można używać do ustawiania określonych ścieżek i wzorów. Niektóre kosiarki są dostarczane z aplikacją, która pozwala monitorować kosiarkę i planować czasy koszenia, podczas gdy większość innych ma co najmniej panel sterowania. Nowoczesne kosiarki są również chronione przed kradzieżą za pomocą kodów PIN i systemów alarmowych, które aktywują się, gdy kosiarka zostanie zakłócona bez kodu PIN. Bardziej zaawansowane modele zawierają nawet strefę geofence.

Jeśli zabierzesz go poza określony obszar GPS, alarmy będą włączane w sposób ciągły, maszyna się zablokuje, a kosiarka prześle dane śledzenia z powrotem do aplikacji, umożliwiając ich zlokalizowanie. Większość kosiarek automatycznych jest przeznaczona do użytku domowego, ale technologia się rozwija, a większe modele powoli się tam pojawiają, oferując 24-godzinne cięcie na dużych obszarach w każdych warunkach.