Jestem rolnikiem z dziada, pradziada. Kilka lat temu podjąłem decyzję o zakupieniu kilku hektarów pola i zasianiu tam rzepaku. Byłem przekonany, że inwestycja bardzo szybko mi się zwróci. Niestety, wyglądało na to, że trochę się przeliczyłem. Uprawa rzepaku, wcale nie była tak opłacalna jak mi się wydawało. Wszystko przez to, że plony były słabe i mało obfite. Zacząłem się zastanawiać, co mogło być przyczyną tak słabych upraw. Kiedy zmierzyłem PH gleby, wszystko stało się dla mnie jasne.

Kupno wapna nawozowego do upraw rzepaku

wapno nawozowe tlenkowe do rzepakuOkazało się, że gleba na której zdecydowałem się wysiać rzepak była bardzo mocno zakwaszona. Nic dziwnego, że przy tak zaburzonej równowadze kwasowo – zasadowej rośliny nie chciały odpowiednio wzrastać i w dalszej kolejności, dawać obfitych plonów. Najlepszym sposobem na to, aby temu zaradzić było kupno wapna nawozowego do rzepaku. Wapno nawozowe tlenkowe ma wiele zalet. Przede wszystkim nadaje się do zastosowania wśród roślin jadalnych. Jest uniwersalne, ponieważ można je zastosować o każdej porze roku. Świetnie nadaje się zarówno na wiosnę, jak i na jesień, ponieważ wapno natychmiast zaczyna się uwalniać do gleby i działa wręcz natychmiastowo. W związku z tym, najlepiej jest wybrać wapno tlenkowe nawozowego w formie granulatu. Forma granulatu gwarantuje, że wapno zacznie natychmiast i powoli uwalniać się do gleby, dzięki czemu nie wypłuka się zbyt szybko z gleby i będzie dawało długotrwałe efekty. Taki nawóz jest więc wydajny i ekonomiczny. Teraz musiałem jeszcze kupić wapno nawozowe, które będzie najlepsze pod uprawy rzepaku. Poszukiwania odpowiedniego nawozu rozpocząłem od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: wapno nawozowe tlenkowe do rzepaku, i zacząłem przeglądać wyniki. Bez problemu udało mi się znaleźć wapno nawozowe w jednym z popularnych sklepów internetowych. Było to wapno przeznaczone typowo pod wielohektarowe uprawy rzepaku. Było ono dostępne w bardzo niskiej, przystępnej cenie, jednej z najlepszej na rynku biorąc pod uwagę cenę w stosunku do jakości.

Od razu zdecydowałem się zakupić odpowiednią ilość wapna nawozowego tlenkowego do moich upraw rzepaku. Wybrałem opakowanie 50 kilogramów nawozu i zamówiłem dostawę kurierską do mojego mieszkania. Jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry wybór. Od razu po otrzymaniu przesyłki wypróbowałem wapno na polu. Tak jak się spodziewałem zadziałało bardzo szybko i nie wymagało więcej niż jednokrotnego nawożenia. Efekty były bardzo szybkie. Mój rzepak dał o wiele większe plony niż dotychczas.

Kategorie: Rolnictwo