Rekomendowany katowicki salon tatuażu

Tatuaże historyczne i klasyczne, wykonywane w całości tradycyjnymi metodami są najrzadszym rodzajem tatuaży, gdyż do ich wykonania potrzebna jest duża wiedza i doświadczenie. Do ich tworzenia nie używa się bowiem żadnych elektrycznych narzędzi, a zamiast nich do stworzenia tatuażu służą igły i atramenty z naturalnych pigmentów, często identyczne z tymi, które stosowane były setki lat temu.

Najlepszy salon klasycznego tatuażu

studio tatuażu w KatowicachNajczęściej spotykanymi rodzajami tatuaży klasycznych są tatuaże plemienne, wzorowane na ozdobach noszonych przez bardzo odmienną ludność na całym świecie. Mogą one być zarówno historycznymi wzorami, jak i tworami współczesnymi. Tatuaże w skandynawskim stylu są natomiast bardzo rozpowszechnione wśród odtwórców historycznych, przedstawiających czasy wikingu, i najczęściej właśnie z tego grona wywodzą się artyści, którzy wykonują je w salonach lub samodzielnie. Najrzadziej spotykane są tatuaże japońskie, które są w całości kolorowane i najczęściej bardzo duże. Są bodaj najtrudniejsze do wykonania, gdyż ich stworzenie zajmuje niejednokrotnie kilka tygodni codziennych wizyt u artysty, i bardzo duże pracy. Entuzjaści tatuaży klasycznych często polecają studio tatuażu w Katowicach. Jak wiele salonów tatuażu, także i Katowickie studio specjalizuje się w jednym konkretnym stylu tatuażu, w tym wypadku w tatuażach klasycznych. Jest to bodaj jedyne studio w kraju w którym tatuaże wykonywane są w całości za pomocą ręcznych narzędzi, i w których można zamówić dowolny wzór tatuażu w wybranym stylu, lub też stworzyć całkowicie oryginalną kompozycję, mogącą zawierać elementy wszystkich stylów w jakich specjalizuje się salon. Artyści w salonie należą do najbardziej uznanych tatuażystów w kraju, i mogą pochwalić się udziałem w wielu imprezach i dużych konwentach tatuażystów na całym świecie. Mają więc ogromną wiedzę na temat wykonywania takich tatuaży, oraz w sposobach ich pielęgnacji. Klasyczne tatuaże wymagają bowiem znacznie dokładniejszej pielęgnacji i zachowania higieny niż standardowe tatuaże wykonywane za pomocą narzędzi elektrycznych.

Artyści z salonu nie mają większego problemu w poleceniu konkretnego preparatu dla osób zamawiających tatuaże, oraz pomagają w planowaniu ich aplikacji. Doradzają oni również najlepsze i najbezpieczniejsze metody pielęgnacji miejsca w którym tatuaż został wykonany, przede wszystkim osobom które posiadają jakiekolwiek problemy dermatologiczne czy uczulenia na którykolwiek z proponowanych preparatów higienicznych.