Wyprowadzenie się do swojego, własnego mieszkania – już nie wynajmowanego pokoju – jest jednocześnie stresujące i ekscytujące. Z jednej strony nie mogłam się doczekać, z drugiej zaś zjadały mnie myśli, czy na pewno sobie poradzę? Czy nie będę się bała? Jak to jest mieszkać samemu? Szybko jednak zastąpiły je inne – jak ja to mieszkanie urządzę? I tak, jak z sypialnią i salonem nie miałam większych problemów, bo wybierałam to, co mi się akurat podobało, tak co innego sprawiało, że musiałam usiąść i pomyśleć – kuchnia. 

W kuchni najważniejsze są solidne garnki 

solidne garnki ze sklepu onlineZupełnie nie znam się na tych piecykach, tym, jakie sztućce są najtwardsze i jakie garnki najlepiej wybrać. Dlatego wiedziałam jedno – z pewnością nie udam się do sklepu stacjonarnego. Trzeba przyznać, że jestem podatna na wciskanie mi różnego kitu, dlatego dobrze wygadany sprzedawca mógłby sprawić, że kupiłabym zupełnie bezużyteczne rzeczy. Dlatego wiedziałam, że jeśli chcę kupować, to tylko przez internet. Solidne garnki ze sklepu online jakoś bardziej mnie do siebie przekonywały. Po pierwsze tym, że mogłam poczytać o nich wszelkie opinie, od razu, od ręki. Czyli nie musiałam zdawać się na jednego tylko sprzedawcę i wierzyć mu na słowo, że jest po prostu dobry w swoim fachu, a nie, że chce za wszelką cenę więcej zarobić od prowizji. Po drugie dlatego, że jeśli chciałam sprawdzić, czy dany materiał, z którego wykonany jest cały garnek albo tylko jego uchwyty, naprawdę spełnia moje oczekiwania, mogłam te oczekiwania wraz z konkretną nazwą wpisać w wyszukiwarkę i poczytać. Poczytać tak słowa innych ludzi, którzy pisali z praktycznego punktu widzenia, jak i teoretyzowanie na dany temat i zapewnienia producenta. Osobie, która zupełnie nie żyje takimi tematami, ale jednocześnie chce kupić do swojej kuchni naprawdę dobre garnki, które będą mogły być używane latami, bardzo to wszystko ułatwiało temat. Do tego sklep internetowy sprawiał, że całe moje zamówienie było wysyłane prosto pod moje drzwi, nie musiałam więc nosić tych garnków przez pół miasta i cisnąć się w autobusie. Szybko, wygodnie i profesjonalnie. 

Zawsze lubiłam zakupy przez internet, zwłaszcza w przypadku takich rzeczy, których nie trzeba przymierzać i sprawdzać, czy na pewno pasują. To wygodny sposób dla osób, które nie mają samochodu albo które po prostu nie chcą przepychać się przez tłumy w galeriach. Moje garnki sprawdziły się świetnie i w pełni spełniały moje wszystkie oczekiwania – ale to tylko dlatego, że mogłam naprawdę na spokojnie o tym poczytać i nie czułam presji sprzedawcy tuż obok.