Wybór eleganckich paneli podłogowych

Remontując mieszkanie należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych rzeczy. Ważne jest to, w jakim stopniu planujemy odświeżyć nasze cztery kąty. To wspaniały moment na zmianę wyglądu całokształtu, wybór nowego motywu przewodniego lub zaprojektowanie domu w określonym stylu. Ogromne wrażenie robi wymiana podłogi, dzięki temu zapewniamy sobie komfortowe uczucie świeżości. Jaką podłogę wybrać do domu? Na jakie cechy zwrócić uwagę?

Estetyczne panele podłogowe

eleganckie panele podłogowe - jodełkaOdnawiając podłogę w salonie, powinniśmy zdecydować się na taką, która będzie wspaniale współgrała z wykończeniem także w innych częściach domu. Na początek zdecydujmy się na określoną formę desek. Do wyboru jest niezliczona ilość opcji – możemy wybrać kształt prostych desek lub klasycznych mniejszych klepek. Tutaj też jest miejsce na decyzję określającą wzór ułożenia podłogi. Eleganckie panele podłogowe – jodełka węgierska lub francuska, piękna w swojej prostocie i bez zbędnych ozdobników, wprowadzi wyjątkowy klimat do pomieszczenia. Trafnym wyborem okaże się także klasyczne rozłożenie prostych desek wysokiej jakości. Dzięki temu otrzymamy prosty i schludny efekt. Fani bardziej dekoracyjnych podłóg mogą zaszaleć z wyborem różnych tekstur i struktur. Na rynku dostępne są panele o imitacji egzotycznego drewna, a także te postarzane w klimacie vintage. Ważne jest również wykończenie desek – możemy zdecydować się na wysoki połysk, mat, a także na ich połączenie, czyli półmat. Wszystko zależy od oczekiwanego finalnego efektu oraz poziomu nasłonecznienia mieszkania. Dla posiadaczy zwierząt i dzieci, interesującym rozwiązaniem jest zainwestowanie w fakturowane motywy. Na świetnie oddających strukturę drewna panelach i licznych słojach, sierść i ewentualne zabrudzenia będą mniej widoczne. Uważajmy na materiał wykonania podłogi – klepki z litego drewna ułożone w jodełkę wyglądają świetnie, jednak należy odpowiednio dbać o drewno. Największym zagrożeniem jest wilgoć i temperatura. W dzisiejszych czasach panele, stworzone z materiałów imitujących drewno, są znakomitej jakości. Takie również da się ułożyć w wymarzoną klasyczną jodełkę, a za razem nie martwić się o ich przypadkowe zniszczenie wodą.

Przy wyborze nowej podłogi warto sprawdzić nowości, jakie pojawiły się na rynku. Coraz więcej firm produkuje wysokiej jakości panele, a materiałem, z którego są wykonane, wcale nie jest drewno. Zastanówmy się więc, czy nie warto zainwestować w grube i trwałe listwy wykonane z winylu, a tym samym zaoszczędzić na tym trochę pieniędzy.