Film z wesela to ciągle najpopularniejsza pamiątka z tego wyjątkowego dnia, ale ostatnio coraz częściej pary młode decydują się na nowocześniejsze rozwiązanie. Zamiast filmy z wesela zamawiają u kamerzystów teledyski. Jest kilka zalet tego rodzaju weselnej pamiątki. Zawsze można zamówić u kamerzysty zarówno film jak i teledyski i oglądać to, na co akurat się ma ochotę. Filmy z wesela są zazwyczaj długie i trzeba szukać najatrakcyjniejszych momentów. W przypadku teledysku oglądania jest kilka minut.

Teledysk jest krótki i dynamiczny

Teledyski ślubneZ całą pewnością zaletą teledysku jest to, że jest krótki i dynamiczny. Czas trwania takiego filmu wynosi dokładnie tyle ile wynosi podłożona pod niego piosenka. Sceny na krótkim filmiku muszą zostać dobrane w umiejętny sposób. Do teledysku wstawia się bowiem najlepsze fragmenty z całej zabawy weselnej. Co najważniejsze, przygotowanie jednego klipu zajmuje całkiem sporo czasu a oglądania jest raptem na kilka minut. Nie wszyscy kamerzyści oferują jednak teledyski ślubne. Dlatego warto zapytać o to zanim zdecydujemy się na usługi konkretnego kamerzysty. Zrobienie dobrego teledysku wymaga znajomości specjalnych programów do obrabiania nakręconego materiału. Jeśli chcemy to możemy zamówić kamerzystę, który przygotuje dla nas film z wesela i do tego osobnego kamerzystę, który zajmie się przygotowaniem krótkich klipów w formie teledysku. Na pewno zdecydowanie przyjemniej ogląda się potem taki teledysk, bo jest na nim zawarte wszystko to, co na weselu było najweselsze i najciekawsze. Większość par młodych jest raczej tradycyjna i zamawia film z wesela. Do teledysków musimy się jeszcze przekonać, ale i tak są one coraz popularniejsze. Kwestią kilku lat jest ta zmiana mentalna, że będziemy wybierać teledyski zamiast filmów z wesela. Kamerzyści weselni też idą w tą stronę i uczą się obsługi najnowocześniejszych programów do montowania teledysków. Każdy kamerzysta weselny chce się dostosować do zmieniających się czasów. Tak jak kiedyś wszyscy kupowali drony do filmowania tak dzisiaj uczą się robić klipy.

Jako pamiątkę z wesela można w duchu tradycji zamówić film u kamerzysty. Można również pójść z duchem czasu i zdecydować się na kilka dynamicznych teledysków. Ogląda się je łatwo i przyjemnie, bo są na nich ujęte najlepsze momenty z weselnego przyjęcia. Jeśli chcemy mieć i tradycyjnie i nowocześnie to możemy zdecydować się na jedno i drugie. Wówczas można sobie wybrać czy chce się obejrzeć długi film czy krótki teledysk. Na pewno tak będzie ciekawiej.